+420 776 796 698, +420 776 568 842

Zajímavosti z okolí

Typy na výlety v okolí Dolní Moravy

Okolí Dolní Moravy nabízí mnoho zajímavých míst, která určitě stojí za návštěvu. Mnoho z nich je dosažitelných pěšky.

Kralický Sněžník 1 424 m. n. m.

Kralický sněžník představuje nejvyšší vrchol v okolí Dolní Moravy. Vydat se na něj můžete pěšky nebo lanovkou od chaty Slaměnky. Celé území Kralického Sněžníku je vyhlášeno od roku 1990 národní přírodní rezervací.

Kralická pevnostní oblast

Pevnostní pásmo mezi kótou Maliník a Zemskou bránou, tvořilo jeden z nejsilněji opevněných úseků hranic Republiky československé před II. světovou válkou. KPO je prostorem s nejvyšší koncentrací pozůstatků čs. pevnostního systému z let 1935-1938.

Pivovarské muzeum HOLBA "ryzí pivo z hor"

Expozice se nachází v Hanušovicích a mapuje historii pivovarnictví od počátků až po současnost. Najdete zde právovárečné listy na pergamenu i staré řemeslné nástroje, ale také suroviny, bez kterých by pivo nikdy nevzniklo.

Rozhledna Klepý

Vyhlídková a protipožární věž na česko-polské hranici na vrcholu Klepý postavená v roce 2009. Krásné výhledy do okolní krajiny, které jsou snadno dosažitelné pěšky.

Poutní místo "Hora Matky Boží"

Je dlouhou dobu cílem mnoha poutníků, kteří chtějí posílit svou víru hlubším setkáním s Bohem i Ježíšovou Matkou Marií. Bohoslužby na této mariánské hoře mají uvádět každého člověka k usebrání a obnově jeho života. Nachází se v Dolní Hedeči.

Pramen řeky Moravy

Řeka Morava začíná pramenit pod vrcholem Kralického Sněžníku. Je velmi často považována za tepnu Moravy. Je přitom zajímavé, že na historickém území Moravy nezačíná ani nekončí.

Více typů na výlety do okolí najdete zde. (odkaz na: http://www.dolnimorava.cz/tipy-na-vylety/)

Letní aktivity v okolí naší chalupy

Plánujete letní dovolenou a zajímají vás aktivity v okolí naší chalupy? Najdete zde široké možnosti sportovního vyžití. K dispozici je půjčovna horských kol, elektrokol, letní lanová dráha na Sněžník, lanový park nebo horolezecká stěna. Pro vyznavače adrenalinových sportů je k dispozici letní bobová dráha nebo například Power Fan.

Více informací o letních aktivitách najdete zde. (odkaz na: http://www.dolnimorava.cz/letni-aktivity/)

Zimní aktivity – Lyžařský areál Dolní Morava

Dolní Morava patří mezi nejlepší lyžařská střediska v České Republice. Toto nové moderní lyžařské středisko pod vrcholem Králického Sněžníku nabízí velmi dobré podmínky pro lyžování a snowboarding včetně veškerého komfortu doplňkových služeb jako je parkování, stravování, ubytování a zábavní aktivity přímo na svazích.

Areál je také vybaven kvalitním dopravním zařízením. Najdete zde dvě čtyřsedačkové lanovky a dva vleky. Veškeré sjezdovky ve Sky areálu Dolní Morava je možné uměle zasněžovat. Areál je také vybavený novými stroji na úpravu svahů. Pro nejmenší je také v provozu lyžařský park s kolotočem, pojízdným pásem a jiné.

Více informací o zimních aktivitách najdete zde. (odkaz na: http://www.dolnimorava.cz/lyzovani-amp-sport/)

Novinky

Žádná novinka
Více novinek

Naše chalupa nabízí:

  • 3 apartmány
  • kapacita 22 osob + 6 přistýlek
  • společen. místnost s krbem
  • TV i WIFI připojení

Rychlý kontakt:

Chalupa u Floriánka
Velká Morava 2
Dolní Morava
561 69

Tel:+420 776 796 698
Tel:+420 776 568 842
Mail:chalupauflorianka@seznam.cz
Web:www.chalupauflorianka.cz